Снежана и седумте џуџиња

  • Сцена: Детска
  • Тип на претстава: Куклена
  • Времетраење: 45 минути
  • Премиера: 1995
  • Возраст: 4+
{JEVK2EMBED}

Режија: Петар Пашов
Автор: Вилхелм и Џејкоб Грим

Нема дете што не ја знае најпознатата бајка на браќата Грим. Поставена на нашата сцена уште во 1995 година, оваа куклена претстава се уште ја полни нашата сала и со право спаѓа во нашите евергрин претстави. Изабела Новотни суптилно и точно ја толкува Снежана, Владимир Лазовски неверојатно оригинално и духовито ја игра лошата Кралица, а Предраг Павловски е како создаден за добриот Ловец кој сакајќи да ја спаси Снежана на Кралицата и носи срце на некое шумско животно. Тројцата подеднакво успешно ги анимираат и куклите на седумте џуџиња. Повелете на СНЕЖАНА И СЕДУМТЕ ЏУЏИЊА, забавата е загарантирана.

Играат:

Изабела Новотни

Владимир Лазовски

Предраг Павловски

Сценографија:

Силва Бачварова

Костимографија:

Силва Бачварова

Музика:

Петар Радевски

Media

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Маркетинг