Месечен репертоар

1dummie_pretstava-screen.jpgПеток, 30 Септември 2022
Том Соер
19:00 часот
Возраст:
Отварање на I Интернационален фестивал на детски театри „Игор Маџиров“
IFDT_IM22_poster_Mk.jpgПонеделник, 03 Октомври 2022
I Интернационален фестивал на детски театри ,,Игор Маџиров,,
00:00 часот
Возраст:
1dummie_pretstava-screen.jpgЧетврток, 06 Октомври 2022
Том Соер
19:00 часот
Возраст:
oblak_poste_eventr.jpgПеток, 07 Октомври 2022
Некој нека ми каже колку сум важен
11:00 часот
Возраст: 6+
1plakati-dummie-TDM.jpgСабота, 08 Октомври 2022
Јованче и Марика
19:00 часот
Возраст:
plakat-pipi.jpgПонеделник, 10 Октомври 2022
ТОБИ
00:00 часот
Возраст:
Гостување во Штип на фестивалот „МАЛИОТ ПРИНЦ“
1plakati-dummie-TDM.jpgСреда, 12 Октомври 2022
Што е силеџија
20:00 часот
Возраст: 14+
1plakati-dummie-TDM.jpgЧетврток, 13 Октомври 2022
Супербајкастично
19:00 часот
Возраст: 6+
1plakati-dummie-TDM.jpgПеток, 14 Октомври 2022
Палешка
19:00 часот
Возраст:
plakat-grdoto.jpgСабота, 15 Октомври 2022
Грдото пајче
19:00 часот
Возраст:
1plakati-dummie-TDM.jpgСреда, 19 Октомври 2022
Подрум
20:00 часот
Возраст: 14+
lazhesh_melita_poster.jpgЧетврток, 20 Октомври 2022
Лажеш Мелита
19:00 часот
Возраст: 6+
crvenkapa-slideset.jpgПеток, 21 Октомври 2022
Црвенкапа
19:00 часот
Возраст:
plakat-grdoto.jpgСабота, 22 Октомври 2022
Во детската соба
19:00 часот
Возраст:
malata_sirena_plakat.jpgЧетврток, 27 Октомври 2022
Малата сирена
19:00 часот
Возраст:
macorot-plakat.jpgПеток, 28 Октомври 2022
Мачорот во чизми
19:00 часот
Возраст:
1plakati-dummie-TDM.jpgСабота, 29 Октомври 2022
Палешка
19:00 часот
Возраст:

 

Спонзори и покровители

Месечен репертоар

30 Септември 2022
Пон
Вто
Сре
Чет
Пет
Саб
Нед
29
30
31
1
2
3
4
 
 
 
 
 
 
 
5
6
7
8
9
10
11
 
 
 
 
 
 
 
12
13
14
15
16
17
18
 
 
 
 
 
 
 
19
20
21
22
23
24
25
 
 
 
 
 
 
 
26
27
28
29
30
1
2
 
 
 
 
 
 
 

FaLang translation system by Faboba

Маркетинг

РАБОТНО ВРЕМЕ НА БИЛЕТАРНИЦАТА

 • ПонеделникНе работи
 • Вторник10:00 - 14:00 часот
 • Среда10:00 - 14:00 часот
  и 18:00 - 20:00 часот
  (кога има претстава)
 • Четврток10:00 - 12:30 часот
  и 17:00 - 19:00 часот
 • Петок10:00 - 12:30 часот
  и 17:00 - 19:00 часот
 • Сабота10:00 - 12:30 часот
  и 17:00 - 19:00 часот

ИСПРАТЕТЕ НИ ПОРАКА

Име и презиме:
E-mail:
Порака

200 денарицена на билет

02.3222.619ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА НА БИЛЕТИ И ПРАШАЊА ВО ВРСКА СО ПРОСЛАВА НА РОДЕНДЕНИ
bileti@tdm.mk

071.378.387ОД ВТОРНИК ДО ПЕТОК ОД 12:00 ДО 15:00 ЧАСОТ

ул. Димитрија Чуповски 4,
1000 Скопје,
Република С. Македонија

02.3136.185АДМИНИСТРАЦИЈА
contact@puppet.com.mk

 

ДИРЕКТОР
manager@puppet.com.mk

МАРКЕТИНГ СЛУЖБА
marketing@puppet.com.mk

ПРАВНА СЛУЖБА
hr@puppet.com.mk

СМЕТКОВОДСТВО
finance@puppet.com.mk
znamenca levomasadeca levodeca desnodeca desnoznamenca desno

УСЛОВИ И ПРАВИЛА ЗА ЗАКАЖУВАЊЕ НА РОДЕНДЕН:

 • Откуп на минимум 20 билети по редовна цена
 • Реденденот може да се прослави САМО во денови кога има претстави
  (Четврток, Петок, Сабота или Недела)
 • Роденденот се слави со претставата која е тој ден на репертоар
 • За сите останати информации Ве молиме јавете се на билетарата