Петар Пан

  • Сцена: Детска
  • Тип на претстава: Куклена
  • Времетраење: 58 минути
  • Премиера: 13.01.2016
  • Возраст: 6+
{JEVK2EMBED}

Режија: Боњо Лунгов
Асистент: Маја Енчева

„ПЕТАР ПАН - вечното дете во нас“ Најновата претстава на Театарот за деца и младинци - Скопје – „Петар Пан“, е повторна средба на гледачите со ризницата на светската класична литература за деца. Петар Пан - детето кое никогаш не израснува - е детето кое секој од нас сака да го задржи постојано во себе. И што има поубаво од тоа: соништата кои ги носиме во себе понекогаш да се исполнат, или пак најчудните авантури кои сме сакале да ги преживееме да ни се случат и од вербата во тоа дека доброто секогаш го победува злото! Со многу имагинација, хумор, песни и смеа гледачите ќе доживеат фантастични моменти во земјата Недојдија. Ќе полетаат со нашите херои со помош на волшебниот прав. Ќе се сеќаваат на игрите од детството на пирати и Индијанци. Ете, тоа е приказната за Петар Пан.

Драматизација:

Маја Енчева

Сценографија:

Дилјана Прванова

Костимографија:

Дилјана Прванова

Музика:

Михаил Шишков

Кореографија:

Константин Каракостов

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Маркетинг