Програма 2022

IFDT Игор Маџиров

ИФДТ „ИГОР МАЏИРОВ“
30. септември – 4. октомври, 2022
Скопје, С. Македонија


 

30.09.2022
(петок)

01.10.2022
(сабота)

02.10.2022
(недела)

03.10.2022
(понеделник)

04.10.2022
(вторник)

11:00

 

СЦЕНА:
ТДМ

АВАНТУРИТЕ НА БАРОН МИНХАУЗЕН

Градски театар
„Жар птица“
Загреб, Хрватска

СЦЕНА:
ТДМ

МАЦА ПАПУЧАРКАТА

Градски театар Подгорица
Подгорица, Црна Гора

СЦЕНА:
ТДМ

ЈОВАНЧЕ И МАРИКА

Театар „Бабец“ Битола,
с. Македонија

ЛОКАЦИЈА:
ТДМ

ПАНЕЛ ДИСКУСИЈА

12:00

 

ЛОКАЦИЈА:
ТДМ

РАБОТИЛНИЦА

МЕНТОР:
Јакуб Максимов (Чешка Република)

ЛОКАЦИЈА:
ТДМ

РАБОТИЛНИЦА

МЕНТОР:
Јакуб Максимов (Чешка Република)

ЛОКАЦИЈА:
ТДМ

РАБОТИЛНИЦА

МЕНТОР:
Јакуб Максимов (Чешка Република)

 

17:00

 

 

СЦЕНА:
Н.У Албански театар за деца и младинци - Скопје – Чаршија

ВЕЧЕРВА НЕ СУМ САМА

Н.У. Албански театар за деца и младинци - Скопје, С. Македонија

СЦЕНА:
Театар комедија

ДО-ГРАНИЦАТА

Театарска компанија Петра Сатриано Ди Лучаниа, Италија

 

19:00

СЦЕНА:
ТДМ

СВЕЧЕНО ОТВОРАЊЕ

ТОМ СОЕР

Н.У. Театар за деца и младинци – Скопје

 

СЦЕНА:
ТДМ

ТИВКОТО МОМЧЕ

Детски театар крагуевац, Крагуевац, Србија

СЦЕНА:
ТДМ

АВАНТУРИТЕ НА МАЛИОТ ЈУЈУ

„Градски театар Ријека”, Ријека, Хрватска

СЦЕНА:
ТДМ

ЖИРАФА

“Хоп Сињор” Атина, Грција

СЦЕНА:
ТДМ

ДОДЕЛУВАЊЕ НАГРАДИ

Претстава во чест на наградените

 

20:00

КОКТЕЛ ЗАБАВА

     

КОКТЕЛ ЗАБАВА

 

Преземете ја програмата ОВДЕ

 

Билети за претставите може да се набават на следниве начини:

  • На билетарата на Театар за деца и младинци
  • Телефонски на бројот: 02/3222-619 и 071/378387
  • На email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Работно време на билетарата за времетраење на фестивалот:

  • Понеделник: Од 10:00 до 12:30 и од 17:00 до 19:00 часот.
  • Вторник: Од 10:00 до 14:00 часот.
  • Среда: Од 10:00 до 14:00 часот
  • Четврток: Од 10:00 до 12:30 и од 17:00 до 19:00 часот
  • Петок : Од 10:00 до 12:30 и од 17:00 до 19:00 часот
  • Сабота: Од 10:00 до 12:30 и од 17:00 до 19:00 часот
  • Недела: Од 10:00 до 12:30 и од 17:00  до 19:00 часот
FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Април 2024
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Маркетинг