17 Септември 2018

Триумф на претставата „ТОБИ“ на меѓународен фестивал за кукларство во Подгорица

Почитувани,

Би сакале да Ве известиме за вчерашниот триумф на претставата „ТОБИ“ на овогодинешното издание на фестивалот „7-ми меѓународен фестивал за кукларство“ во Подгорица со која освоивме пет награди и тоа:

1. ГРАН ПРИ за најдобра претстава
2. Награда за НАЈДОБРА РЕЖИЈА, за Драгослав Тодоровиќ
3. Награда за актерско мајсторство за Марија Ѓорѓијовска
4. Награда за најдобро техничко-естетско решение на кукли, за Ирина Сомборац
5. Награда за најдобра претстава од ДЕТСКОТО ЖИРИ НА ФЕСТИВАЛОТ

Следна дестинација: „ТОБИ“ на Фестивалот во Суботица. А од 20 септември, се гледаме во салонот на ТДМ.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Мај 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Маркетинг