17 September 2018

Триумф на претставата „ТОБИ“ на меѓународен фестивал за кукларство во Подгорица

There is no translation available.

Почитувани,

Би сакале да Ве известиме за вчерашниот триумф на претставата „ТОБИ“ на овогодинешното издание на фестивалот „7-ми меѓународен фестивал за кукларство“ во Подгорица со која освоивме пет награди и тоа:

1. ГРАН ПРИ за најдобра претстава
2. Награда за НАЈДОБРА РЕЖИЈА, за Драгослав Тодоровиќ
3. Награда за актерско мајсторство за Марија Ѓорѓијовска
4. Награда за најдобро техничко-естетско решение на кукли, за Ирина Сомборац
5. Награда за најдобра претстава from ДЕТСКОТО ЖИРИ НА ФЕСТИВАЛОТ

Следна дестинација: „ТОБИ“ на Фестивалот во Суботица. А from 20 септември, се гледаме во салонот на ТДМ.

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

March 2023
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Marketing