6 Јуни 2018

ТДМ на Војдан Чернодрински во Прилеп

На ден 10.06.2018 година во 19:30 часот на сцената на Театарот Војдан Чернодрински во Прилеп, НУ „Театар за деца и младинци“, со претставата „Eднаш свет изградив“ во режија на Јане Спасиќ, а според мотиви на романот „Сидарта“ од Херман Хесе, ќе настапи во официјалната конкуренција на МТФ „Војдан Чернодрински“.

Со особено задоволство Ве покануваме да ја проследите оваа изведба.

Со почит,
ТДМ

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Октомври 2022
П В С Ч П С Н
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Маркетинг