6 June 2018

ТДМ на Војдан Чернодрински во Прилеп

There is no translation available.

На ден 10.06.2018 година во 19:30 hours на сцената на Театарот Војдан Чернодрински во Прилеп, НУ „Театар за деца и младинци“, со претставата „Eднаш свет изградив“ во режија на Јане Спасиќ, а според мотиви на романот „Сидарта“ from Херман Хесе, ќе настапи во официјалната конкуренција на МТФ „Војдан Чернодрински“.

Со особено задоволство Ве покануваме да ја проследите оваа изведба.

Со почит,
ТДМ

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Marketing