19 Декември 2019

Покана на прес-конференција за премиерата на претставата „ ЈОВАНЧЕ И МАРИКА “

Н.У. Театар за деца и младинци Ве поканува на прес-конференција по повод премиерната изведба на претставата „ ЈОВАНЧЕ И МАРИКА “, драматизација на Дарко Ковачовски и Надја Василева, во Режија на Давор Драгојевиќ, работена според истоимената приказна на  Браќата Грим. Премиерата е на ден 25.12.2019 во 19:00 часот.

Прес-конференцијата ќе се одржи на ден 23.12.2019 година ( Понеделник ) во 10:30 часот, во фоајето на Театар за деца и младинци, на која ќе се обрати и директорот на театарот Катарина Илиевска Силјановска и целиот уметнички тим на претставата.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Март 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Маркетинг