19 December 2019

Покана на прес-конференција за премиерата на претставата „ ЈОВАНЧЕ И МАРИКА “

There is no translation available.

Н.У. Театар за деца и младинци Ве поканува на прес-конференција по повод премиерната изведба на претставата „ ЈОВАНЧЕ И МАРИКА “, драматизација на Дарко Ковачовски и Надја Василева, во Режија на Давор Драгојевиќ, работена според истоимената приказна на  Браќата Грим. Премиерата е на ден 25.12.2019 во 19:00 hours.

Прес-конференцијата ќе се одржи на ден 23.12.2019 година ( Понеделник ) во 10:30 hours, во фоајето на Театар за деца и младинци, на која ќе се обрати и директорот на театарот Катарина Илиевска Силјановска и целиот уметнички тим на претставата.

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

May 2023
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Marketing