18 Септември 2017

Награда за претставата „Петар Пан“ во Подгорица

Петар Пан

Театарот за деца и младинци на 6. Меѓународен фестивал на кукларство кој се одржа од 13ти до 17ти Септември во Подгорица со изведба на претставата „Петар Пан“ во режија на Боњо Лунгов ги освои следниве две награди и тоа :

  • Награда за актерско мајсторство за ликот на Ѕвончица во изведба на Татјана Кочовска Павловска
  • Награда за најдобра сценографија
FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Март 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Маркетинг