18 September 2017

Награда за претставата „Петар Пан“ во Подгорица

There is no translation available.

Петар Пан

Театарот за деца и младинци на 6. Меѓународен фестивал на кукларство кој се одржа from 13ти до 17ти Септември во Подгорица со изведба на претставата „Петар Пан“ во режија на Боњо Лунгов ги освои следниве две награди и тоа :

  • Награда за актерско мајсторство за ликот на Ѕвончица во изведба на Татјана Кочовска Павловска
  • Награда за најдобра сценографија
FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

December 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Marketing