14 Февруари 2019

Ден на жалост

Почитувани,

Н.У. Театар за деца и младинци - Скопје, Ве известува дека поради тешката сообраќајна несреќа и прогласувањето на 14-ти и 15-ти февруари за денови на жалост, ќе бидат откажани претставите од редовниот репертоар.
Ансамблот на Театар за деца и младинци, им изразува длабоко сочувство на семејствата на загинатите.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Март 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Маркетинг