14 February 2019

Ден на жалост

There is no translation available.

Почитувани,

Н.У. Театар за деца и младинци - Скопје, Ве известува дека поради тешката сообраќајна несреќа и прогласувањето на 14-ти и 15-ти февруари за денови на жалост, ќе бидат откажани претставите from редовниот репертоар.
Ансамблот на Театар за деца и младинци, им изразува длабоко сочувство на семејствата на загинатите.

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

May 2023
M T W T F S S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Marketing