27 Март 2020

Честит Светски ден на театарот на сите колеги и соработници

Честит Светски ден на театарот на сите колеги и соработници.

По повод 30 годишниот јубилеј, колегите ликовни уметници од ТДМ, создадоа впечатлива изложба од кукли во нашиот простор.

Истата ќе биде отворена и за публиката кога повторно ќе почнеме да другаруваме.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Август 2022
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Маркетинг