27 March 2020

Честит Светски ден на театарот на сите колеги и соработници

There is no translation available.

Честит Светски ден на театарот на сите колеги и соработници.

По повод 30 годишниот јубилеј, колегите ликовни уметници from ТДМ, создадоа впечатлива изложба from кукли во нашиот простор.

Истата ќе биде отворена и за публиката кога повторно ќе почнеме да другаруваме.

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

October 2022
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Marketing