13 Септември 2018

АУДИЦИЈА за на возраст од 9 до 13 години

За потребите на детскиот мјузикл "Земја во која не се стигнува", во продукција на Театар за деца и младинци, во периодот од 21 до 23 септрмври, во ДКЦ Карпош, ќе се одржи аудиција за деца таленти на возраст од 9 до 13 години што умеат да пеат и глумат.

ТДМ аудиција

Ве очекуваме.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Мај 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Маркетинг