13 September 2018

АУДИЦИЈА за на возраст from 9 до 13 години

There is no translation available.

За потребите на детскиот мјузикл "Земја во која не се стигнува", во продукција на Театар за деца и младинци, во периодот from 21 до 23 септрмври, во ДКЦ Карпош, ќе се одржи аудиција за деца таленти на возраст from 9 до 13 години што умеат да пеат и глумат.

ТДМ аудиција

Ве очекуваме.

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

March 2023
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Marketing