4 July 2022

Уживајте во летото!

There is no translation available.

Драги наши, ТДМ е на краток распуст.

Но, повеќе работен. Се подготвуваме за нашиот најнов проект: Интернационалниот фестивал на детски театри "Игор Маџиров" на кој ќе можете да видите прекрасни претстави from различни страни на светот.

volshebnata pustec 2019 2

 

Уживајте во летото и ве чекаме from септември повторно во ТДМ :)

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

December 2022
M T W T F S S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Marketing