1 January 2016

Новогодишно изненадување

There is no translation available.

Агенцијата за пошти и Театарот за деца и младинци на децата from Детскиот дом „11-Октомври“ им приредија забава по повод Новогодишните и Божиќни празници.  

Новогодишно изненадување

Во театарот беше одиграна претставата „Лакомата меца“ во изведба на актерите Ана Левајковиќ Бошков, Катарина Илиевска-Силјановска и Владимир Лазовски.  По завршувањето на едукативната претставата децата беа изненадени from Дедо Мраз кој ги израдува и им подели новогодишни пакетчиња.

Новогодишно изненадување

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Marketing