25 March 2020

МОНОГРАФИЈА по повод 30 годишниот јубилеј на Театар за деца и младинци

There is no translation available.

monografija 2„Сон што трае“

На денешен ден (25 март 1990), со претставата ЧУДОВИШТАТА ОД НАШИОТ ГРАД, почнa со работа единствениот специјализиран професионален театар посветен на детската театарска продукција.

Три децении исполнети со многубројни детски насмевки, рекордни изведби на претстави, награди и меѓународни признанија.

По повод 30 годишниот јубилеј создадовме МОНОГРАФИЈА, во која е сумиран три деценискиот развој на нашиот театар.

monografija 1Монографијата, заедно со останатите активности по повод роденденот, разбирливо ќе бидат поместени за друга прилика, во која заедно со нашата публика ќе се радуваме.

#30godiniTDM #sonstotrae

monografija 3

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

May 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Marketing