27 March 2020

Листата на претстави кои ќе бидат емитувани на МРТВ

There is no translation available.

Ве известуваме дека Н.У. Театар за деца и младинци во соработка со МРТВ, секоја недела from 12 hours на МРТВ ќе се прикажува дел from претставите на нашиот репертоар.

На овој начин сакаме да придонесеме во дружeњето со нашата верна публика додека седиме дома, а воедно да го означиме нашиот 30-ти  јубилеен роденден (25ти март 2020) .

Листата на претстави кои ќе бидат емитувани е:

  • Македонска приказна
  • Дванаесетте месеци
  • Алиса во земјата на чудата
  • Девојчето со кибритчиња
  • Зрното грашок и принцезата
  • Цветна улица
  • Снежана и седумте џуџиња
  • Оливер Твист
  • Волшебната флејта
 
30 ГОДИНИ ТДМ „СОН ШТО ТРАЕ“
 
FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

May 2024
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Marketing