11 July 2018

Гостувања во месец Јули

There is no translation available.

Почитувани,

Во тековниот месец, Јули, ќе оствариме две гостувањата и тоа на 25.7.2018 на фестивалот „Македонско културно лето 2018“ во Пустец Р. Албанија со претставата „Црвенкапа“, и на 26.7.2018 гостување на фестивалот „Охридско лето“ со претставата „Тоби“.

FaLang translation system by Faboba

Monthly repertoire

March 2023
M T W T F S S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Marketing