22 Септември 2018

Шеста награда за „ТОБИ“

Вечерва во Суботица, на затворањето на 25. Меѓународен театарски фестивал на детски претстави, беше доделена:

- НАГРАДА ЗА НАЈДОБРО ЕСТЕТСКО И ТЕХНОЛОШКО РЕШЕНИЕ НА КУКЛИ, за претставата „ТОБИ“, во продукција на Театарот за деца и младинци.

Браво за целиот тим од претставата „ТОБИ“, а особено за авторката на куклите Irina Somborac од Србија и за нашите колеги Ljubica Velkova и Kiril Vasilev, одговорни за реализацијата.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Јануари 2023
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Маркетинг