6 Октомври 2017

Придонес по повод Светската недела на детето

По повод светската недела на детето, „Н.У. Театар за деца и младинци“ ќе го даде својот придонес со донирање на влезеници на деца со оштетен слух за претставата „Волшебната флејта“, која ќе се одржи на ден 08.10.2017 година.

Н.У. Театар за деца и младинци продолжува со својата активност да биде пример на хумана и социјално свесна установа која секогаш е тука за децата.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Октомври 2022
П В С Ч П С Н
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Маркетинг