19 Октомври 2019

Покана за прес-конференција

Edvard Race Nozici Почитувани,

Н.У. Театар за деца и младинци Ве поканува на прес-конференција по повод премиерната изведба на претставата „ЕДВАРД РАЦЕ НОЖИЦИ“, во Режија на Нела Витошевиќ, работена според сценариото на Тим Бартон и Каролајн Томпсон.

Прес-конференцијата ќе се одржи на ден 21.10.2019 година (Понеделник) во 10:30 часот, во фоајето на Театар за деца и младинци, на која ќе се обрати и директорот на театарот Катарина Илиевска Силјановска и целиот уметнички тим на претставата.

Покануваме новинари, фотографи, сниматели.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Март 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Маркетинг