14 Јуни 2018

Покана за прес конференција

На  ден 19.06.2018 ,(вторник) со почеток од 10:30 часот во Н.У. Театар за деца и младинци-Скопје, ќе се одржи прес конференција по повод премиерната изведба на претставата „Сонот на Вилијам “во режија на Кренаре Невзати- Кери, работена според делата на Вилијам Шекспир.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Јануари 2023
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Маркетинг