27 Декември 2017

Новогодишни пакетчиња и театарска претстава за деца во социјален ризик

Денеска 27.12.2017, Н.У. Театар за деца и младинци во соработка со Министерство за труд и социјална политика донираше бесплатни билети за претставата ,,Дванаесетте месеци “ за децата згрижени во институциите и дневните центри во надлежност на министистерството. Пред почетокот на претставата министерката Мила Царовска ги поздрави и им се обрати на дечињата и потоа заедно со нив ја проследи претставата.

http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/134/134040685

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Јануари 2023
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Маркетинг