17 Јуни 2018

Награда за женска епизодна улога за Наташа Петровиќ

Со огромна гордост ви соопштуваме дека на 53тион Меѓународен театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ во Прилеп на нашата актерка Наташа ПЕТРОВИЌ и беше доделена НАГРАДА ЗА ЖЕНСКА ЕПИЗОДНА УЛОГА за улогата во претставата ЕДНАШ СВЕТ ИЗГРАДИВ. Претставата е во режија на Јане Спасиќ.
FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Јануари 2023
П В С Ч П С Н
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Маркетинг