1 Август 2017

Награда за претставата „Гига мега бајка“ во р. Албанија

Уште една успешно завршена сезона на Театарот за деца и младинци, закитена со награда за Колективна актерска игра за претставата „Гига мега бајка" во режја на Хана Миленковска на фестивалот "Македонско културно лето" во Пустец, р. Албанија. Фестивалот трае од 26ти до 31ви Јули, а ова е  десеттото, јубилејно издание.

Актерската постава на оваа претстава ја сочинуваат Бојан Кирковски, Симона Спировска, Мартин Јорданоски и Мики Анчевски.

Гига Мега Бајка

Одиме понатаму со љубов и уште повеќе успеси.
Се гледаме во Септември.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Октомври 2022
П В С Ч П С Н
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Маркетинг