6 Март 2020

ИЗВЕСТУВАЊЕ за откажување на претставите

Во согласност со препораката на Владата на Република Северна Македонија донесена на ден 06.03.2020 за неодржување јавни настани до 13 март, Н.У. Театар за деца и младинци ги одлага закажаните претстави во овој период.

За продолжување со редовниот репертоар, Театар за деца и младинци дополнително ќе ја информира јавноста.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Јануари 2022
П В С Ч П С Н
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Маркетинг