28 Ноември 2019

Хуманитарна изведба на „Петар Пан“

По катастрофалниот земјотрес што ја погоди Р. Албанија на 26.11.2019 година, Н.У. Театар за деца и младинци – Скопје, ќе го даде својот придонес за настраданите, така што целокупниот приход од претставата „Петар Пан“ која ќе се одржи на ден 30.11.2019 година ќе го донира на сметката на Црвен Крст.

Сочуствуваме со настраданите и повредените од земјотресот во Р.Албанија.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Март 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Маркетинг