28 Мај 2019

Гостувања на Театарот за деца и младинци

Театарот за деца и младинци, во недела на 2 јуни, ќе биде гостин на театарскиот фестивал „СИЛЈАН ШТРКОТ“ што се одржува во Прилеп.

Со претставата „Грдото пајче“, во Режија на Деан Дамјановски,  нашиот театар ќе биде гостин на првото издание на овој театарски викенд, посветен на детскиот театар.

Пред почетокот на летото, на ден 06.06 .2019, нашиот театар ќе гостува и на театарскиот фестивал „ДЕБАРСКА КУКЛА“ во Дебар со претставата „Дванаесетте месеци“ во Режија и текст на Петар Пашов. На ден 11.06.2019 Театарот за деца и младинци исто така ќе гостува и на театарски фестивал  ВОЈДАН ЧЕРНОДРИНСКИ со претставата  „Том Соер“ во Режија на Деан Дамјановски.

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Март 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Маркетинг