26 Септември 2018

Гостува Босанско Народно Позориште - Зеница

Би сакале да Ве известиме дека на ден 28.09.2018 vo 12:00 часот по повод Меѓународниот ден на Бошњаците во Н.У. Театар за деца и младинци ќе гостува Босанско Народно Позориште - Зеница со претставата ,,Продани смјех" во Режија на Дарко Ковачевич.

Влезниците ќе бидат бесплатни.За дополнителни информации Ве замолуваме да се обратите на телефонскиот број 02/3136-185.

prodani smijeh 6

Со Почит,
Ваш ТДМ

FaLang translation system by Faboba

Месечен репертоар

Март 2023
П В С Ч П С Н
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Маркетинг